Aká je najlepšia podlaha? Laminát, drevo alebo vynil?

Aj s týmto vám u nás vieme poradiť.

Laminátová podlaha – často používaná alternatíva k dreveným podlahám. Jednoduchá pokládka a vzhľad veľmi podobný prírodnému drevu hrajú v prospech tejto podlahy. Ďalšou výhodou je, že si môžete vybrať naozaj pestrú škálu farieb a vzorov.. Nevýhodou je nižšia životnosť a taktiež nízka odolnosť voči vlhkosti.

Naproti tomu, vinylová podlaha je odolnejšia na dotyk pôsobí aj teplejšie. Vinyl je vyrobený z PVC, ktorý zaisťuje odolnosť a taktiež rozmanitú farebnú škálu. Vinylové podlahy sa tiež dajú pokladať ako plávajúce alebo lepené. Výhodou je jej odolnosť a elasticita.

Drevo ako prírodný materiál je jednotka aj čo sa podláh týka. Tu máte na výber parkety (dvoj či trojvrstvové) a dyhované podlahy . Ich odolnosť sa líši od typu dreva, ktoré bolo použité. Výhodou býva pocit naozajstného kusu prírody v interiéri, a vyznačuje sa aj skvelými tepelnými vlastnosťami. Nevýhodou drevených podláh môže byť ich vyššia cena, a fakt že drevo časom pracuje, a nemá takú veľkú odolnosť ako vinyl. Časom sa môže meniť jeho farebnosť, čo však veľa ľudí oceňuje, drevená podlaha dostáva akúsi patinu, a to pôsobí esteticky. Okrem toho, drevo sa jednoducho renovuje.

Scroll to Top