Chystáte sa maľovať?

Prečítajte si, čo všetko by ste o maľovaní mali vedieť. V prvom rade je možno dobré zodpovedať si otázku prečo a ako často maľovať.

Interiér domu alebo bytu by sme mali premaľovať každých 3 až 5 rokov. Prečo? Pretože v interiéri sa zdržujeme najviac. Preto by toto prostredie malo nielen lahodiť oku, ale byť aj zdravé. Niektoré steny môžu časom navlhnúť a tu prichádza na rad protiplesňový náter, o ktorom si povieme nižšie. Na pomoc si radšej zavolajte profesionálov, ktory Vam pomozu aj s vyberom farby.

Interiérové farby už dávno nie sú len jedného druhu a jednej farby – bielej. I keď klasické krycie interiérové farby nie je problém zohnať v rôznych farebných odtieňoch, trh ponúka mnohé alternatívy, ktoré by sme mohli nazvať funkčnými. Funkčnými farbami ich môžeme nazvať preto, že okrem krycej funkcie majú i ďalšie, prakticky využiteľné vlastnosti.

Pomerne rozšírené sú umývateľné farby. Vynikajú vyššou odolnosťou voči oteru, teda mechanickou i chemickou odolnosťou. Nanášanie na steny sa nijak zvlášť nelíši od nanášania bežných farieb, avšak pridanou hodnotou je, že je ich v prípade znečistenia jednoducho umyť bez poškodenia náteru. Úplne postačí pretrieť znečistené miesto vlhkou handričkou. Svoje využitie nájdu v kuchyniach, kúpeľniach, v spoločných bytových priestoroch, v školských triedach či jedálňach. Umývateľné farby sú tiež neoceniteľnou pomocou pre domácnosti s malými deťmi.

Ďalším typom funkčných farieb sú takzvané protiplesňové farby. Sú vhodné do domácností a priestorov, kde žijú alergici a astmatici. Zloženie týchto farieb totiž eliminujú pachy či iné splodiny a zabraňujú množeniu baktérií a plesní. Svojim spôsobom teda prispievajú k zdravšej vnútornej klíme.

Scroll to Top